superliga srbije

Sigurna pobeda OFK Beograda, preokret na Banjici

Fudbaleri OFK Beograda savladali su danas na domaćem terenu ekipu Radnika iz Surdulice sa 3:0, dok je Rad, takođe kod kuće, slavio protiv Mladosti sa 4:2, u utakmicama 5. kola Superlige Srbije.
„Romantičari“ su bili sigurni na Karaburmi ne prepustivši debitantu u eliti nikakvu nadu da može barem do remija, pa je tim Vladimira Petrovića važnim bodovima odmakao od dna tabele.
Rad je do uspeha na Banjici došao nakon velikog preokreta u susretu sa neugodnim timom iz Lučana. Gosti su na poluvremenu imali dva gola prednosti, ali su „građevinari“ u nastavku zaigrali mnogo angažovanije i zasluženo trijumfovali.
Spartak u Subotici nije uspeo da sruši ekipu Jagodine, koja je posle četiri uzastopna poraza grčevitom borbom u slaboj fudbalskoj predstavi osvojila prvi bod ove sezone (0:0).
OFK Beograd – Radnik 3:0 (Jovanović 8, Liščević 52, Subašić 74)
Rad – Mladost 4:2 (Mihajlović 49. penal, 86, Arsenijević 52, Živanović 58. autogol – Gavrić 6, Jovanović 18)
Spartak – Jagodina 0:0
Od 19 sati igraju Crvena zvezda – Čukarički, a od 20 sati Borac – Javor, Novi Pazar – Metalac i Radnički – Voždovac.
Utakmica između Vojvodine i Partizana igra se u četvrtak u Novom Sadu od 20 sati.
Tabela: Partizan, Javor i Borac po 9 bodova, Crvena zvezda 8, Čukarički, Rad, Novi Pazar, Radnički i Vojvodina po 7, itd.

Povezana vest:  Simeone: Mesi dokazao da je najbolji na svetu