milinkovic par dila ls 14072015 0012

Milinković: Pregazili smo BATE u drugom poluvremenu

Trener Partizana Zoran Milinković rekao je danas da su njegovi fudbaleri večeras pokazali da su kvalitetni i da su nijanse odlučile u eliminaciji od beloruskog kluba BATE u kavlifikacijama za Ligu šampiona.
-Pobedili smo, zaista smo pregazili BATE u drugom poluvremenu. Da je gol došao ranije, ko zna šta bi bilo do kraja. Pokazali smo da imamo kvalitet. Treba izvući pouke i videti šta nam je nedostajalo – rekao je Milinković za RTS posle utakmice u Beogradu.
Partizan je pobedio BATE u revanšu baraža za Ligu šampiona sa 2:1, ali je eliminisan zbog gola u gostima, pošto je prvi susret izgubio sa 1:0.
-Veliki je pritisak bio na igračima, malo smo tome podlegli u prvom poluvremenu. Čestitam im, izgarali su do poslednjeg atoma snage. Odlučile su nijanse. Tas je prevagnuo na njihovu stranu, a moglo je biti drugačije – kazao je Milinković.
Crno-beli će igrati grupnu fazu Lige Evropa, a trener je istakao da njegovi fudbaleri neće imati samo epizodnu ulogu u tom takmičenju.
-Mislim da će ova generacija učiniti sve da ne igra samo epizodnu ulogu u Evropi, već da Partizanu donese dobre i zapažene rezultate – naveo je Milinković.
Kapiten Partizana Saša Ilić rekao je da je njegova ekipa bila uplašena na početku utakmice.
-Malo smo se uplašili na početku. Da smo igrali kao u poslednjih 20 minuta, mislim da bismo igrali Ligu šampiona. Ovo je mlada ekipa, ne treba mnogo žaliti, imamo obaveze i videćemo šta ćemo uraditi u Ligi Evropa. To takmičenje je mnogo bitno za klub i mlade igrače da se pokažu u Evropi. Ako nastavimo u ovom ritmu, možda i napravimo neki rezultat – rekao je Ilić.