srb cz ep U21

Ubedljiv start mladog tima Srbije u kvalifikacijama za EP

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije, igrači do 21 godine, na ubedljiv način startovala je u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope 2017. godine u Poljskoj. Izabranici selektora Tomislava Sivića, generacija koja je u junu na Novom Zelandu osvojila titulu prvaka sveta, savladali su večeras u Gornjem Milanovcu odgovarajuću selekciju Litvanije čak sa 5:0 (3:0), u okviru druge kvalifikacione grupe.
Mladi i mnogo kvalitetniji srpski tim od početka utakmice zaigrao je veoma dobro i angažovano, pa je već na poluvremenu stekao tri gola prednosti.
U nastavku je nastavljena dominacija domaćeg sastava, stvorene su brojne povoljne šanse, ali je mreža Litvanaca pogođena još dva puta, a konačan rezultat postavio je Sergej Milinković-Savić sjajnim golom iz slobodnog udarca.
Srbija – Litvanija 5:0 (Đurđević 29, 36. penal, Milinković-Savić 44, 75, Ožegović 49)
Srbija: Radunović, Gajić, Veljković, Babić, Antonov, Zđelar, Maksimović (od 65. Lukić), Grujić, Milinković-Savić, Đurđević (od 72. Čavrić), Ožegović (od 72. Mulić).
Litvanija: Švedkauskas, Aleksandravičijus, Čerkauskas (od 85. Korsakas), Januševskis, Baravikas, Romanovskij, Dobrauskis, Rakauskas (od 81. Žukauskas), Tručinskas, Šegsa (od 63. Urbis) Stankevičijus.
U ostalim današnjim utakmicama Irska je kao gost pobedila Andoru sa 2:0, a Italija je na domaćem terenu slavila protiv Slovenije sa 1:0.
Odigrano ranije: Irska – Andora 1:0, Slovenija – Andora 4:0, Andora – Litvanija 1:0, Slovenija – Litvanija 3:0.
Litvanija 3 0 0 3 0:9 0
U nastavku kvalifikacija za kontinentalni šampionat Srbija dočekuje 7. oktobra Andoru, a šest dana kasnije gostuje Litvaniji.

Povezana vest:  Hiljade navijača dočekalo Bijelsu na prvom treningu