rad spartak

Javor odneo sva tri boda iz Beograda,Mladost jedan iz Niša

Fudbaleri Javora savladali su večeras u Beogradu ekipu domaćeg Voždovca sa 2:0, Radnički i Mladost odigrali su u Nišu nerešeno 1:1, a Vojvodina je u Novom Sadu slavila protiv Metalca sa 3:2, u preostalim utakmicama 9. kola Superlige Srbije.
Ivanjičani su novim uspehom nastavili seriju sjajnih igara i čak šestom pobedom ove sezone učvrstili se na drugom mestu sa samo četiri boda zaostatka za vodećom Crvenom zvezdom.
Mladost je ispustila pobedu u Nišu, jer je vodila do pred samu završnicu, a domaćin je sačuvao bod postigavši gol minut pre kraja.
Utakmica u Nišu, inače, počela je sa zakašnjenjem pošto na stadionu Čair nije bilo obavezne medicinske ekipe.
Vojvodina je na poluvremenu imala tri gola prednosti protiv Metalca, međutim, umalo da joj se osveti opuštenija igra u nastavku pošto su gosti iz Gornjeg Milanovca opasno zapretili izjednačenjem, iako su bili oslabljeni od 58. minuta, nakon što je Rnić zaradio drugi žuti karton.
Voždovac – Javor 0:2 (Eliomar 50, Dražić 72)
Radnički – Mladost 1:1 (Lakić-Pešić 89 – Jovanović 61)
Vojvodina – Metalac 3:2 (Ožegović 15, Ivanić 23, Vukčević 44 – Merdović 47, Sedlar 78)
Odigrano ranije danas:
Borac – Novi Pazar 3:0 (Miletić 24, Vujaklija 53, Jevtović 55)
OFK Beograd – Jagodina 0:2 (Popović 34, Kjereme 58)
Rad – Spartak 3:3 (Arsenijević 10, 57. penal, Nenadović 88 – Makarić 24, Kovačević 40, Milić 50)
Odigrano juče: Crvena zvezda – Partizan 3:1.
Odigrano u petak: Čukarički – Radnik Surdulica 2:0.
Tabela: Crvena zvezda 23 boda, Javor 19, Vojvodina 16, Partizan 15, Čukarički, Borac i Radnički po 14, Novi Pazar 12, Spartak 10, Rad, Voždovac, Mladost i Metalac po 9, OFK Beograd, Jagodina i Radnik po 6.
U utakmicama 10. kola sledećeg vikenda sastaju se Metalac – Radnik Surdulica, Javor – Čukarički, Mladost – Voždovac, Partizan – Radnički Niš, Jagodina – Crvena zvezda, Novi Pazar – OFK Beograd, Spartak – Borac i Vojvodina – Rad.

Povezana vest:  Rekordni prihodi UEFA iduće sezone - 4,6 milijardi evra