Manchester City West Ham

Novo iznenađenje Vest Hema, savladan Siti na Etihadu

Fudbaleri Vest Hema nastavili su novo iznenađenje ove sezone pošto su danas u gostima savladali ekipu Mančester Sitija rezultatom 2:1 (2:1) u 6. kolu engleske Premijer lige.
Ekipa Slavena Bilića je posle pobeda u gostima nad Arsenalom (2:1) i Liverpulom (3:0) ostvarila trijumf protiv još jednog velikana i naneli prvi poraz Sitiju ove sezone u Premijer ligi, ali su „Građani“ primili i prve golove u šampionatu.
Londonski tim je na sjajan način otvorio susret pošto je Viktor Mozes sjajnim šutem sa oko 20 metara, savladao DŽoa Harta. Bio je to drugi pogodak za Mozesa u ovom šampionatu, a „Čekićari“ se nisu zaustavili na ovom golu, te su posle pola sata igre preko Dijafre Sakoa duplirali vođstvo.
Sako se najbolje snašsao nakon kornera gostiju i iskoristio nepažnju defanzivaca Sitija.
Fudbaleri Sitija su se vratili u meč debitantskim golom Kevin de Brujnea u finišu prvog dela meča. Belgijanac je sjajno šutirao i savladao na ovom meču odličnog Adrijana.
U nastavku susreta Siti je svim silama pokušavao da stigne do izjednačenja, ali u nekoliko navrata izgledne šanse promašsio je Jaja Ture. Vest Hem je do kraja ipak uspeo da izdrži nalete domaćina i dođe do velike pobede nad viceprvakom Engleske i drugog mesta na tabeli.
Za tim Mančester Sitija do 85. minuta igrao je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.