karim benzema slavlje

Real Madrid slavio u Bilbau i preuzeo čelo Primere

Fudbaleri Real Madrida savladali su večeras u Bilbau ekipu domaćeg Atletika sa 2:1 i četvrtom pobedom ove sezone preuzeli vođstvo na tabeli španske Primere.
Favorit je teško došao do očekivanih bodova, Atletik je dugo bio u igri za osvajanje boda, a susret je odlučio dvostruki strelac Karim Benzema.
Ranije večeras Selta je u Vigu izvanrednom igrom deklasirala aktuelnog šampiona Barselonu (4:1), koja je pala na četvrtu poziciju.
Selta je povela u 26. minutu golom Nolita, a četiri minuta kasnije vođstvo je duplirao Jago Aspas, koji je u 56. minutu postigao drugi gol na utakmici za ubedljivo vođstvo.
Šampion Španije smanjio je zaostatak golom Nejmara u 80. minutu, posle asistencije Lionela Mesija, a konačan rezultat postavio je Džon Guideti u 83. minutu.
Atletik Bilbao – Real Madrid 1:2 (Sabin 67 – Benzema 19, 70)
Odigrano ranije večeras:
Selta – Barselona 4:1 (Nolito 26, Aspas 30, 56, Gvideti 83 – Nejmar 80)
Levante – Eibar 2:2 (Morales 52, Dejverson 90+3 – Baston 10, 48)
Rajo Valjekano – Sporting Hihon 2:1 (Trašoras 40. penal, Gvera 48 – Honatan 49)
Od 22 sata igraju Las palmas – Sevilja i Malaga – Viljareal.
Odigrano u utorak: Atletiko Madrid – Hetafe 2:0, Gradana – Sosijedad 0:3, Espanjol – Valensija 1:0.
Sutra se sastaju Betis i Deportivo La Korunja.
Tabela: Real Madrid i Selta po 13 bodova, Atletiko Madrid i Barselona po 12, Viljareal 10, Espanjol 9, Eibar 8, Rajo Valjekano 7, Valensija 6, itd.

Povezana vest:  Barselona potvrdila povredu Mesija, moguća pauza

Povezana vest:  SP BRAZIL 2014, Suares oduševljen pobedom, ni reči o incidentu