superliga srbijeBorac nadigrao Vojvodinu, Metalac slavio na Banjici

Fudbaleri Borca pobedili su danas u Čačku ekipu Vojvodine sa 4:2 (1:1) u utakmici 11. kola Superlige Srbije.
Strelci za Borac bili su Srđan Vujaklija u 11, Filip Knežević u 24. i 71. i Dušan Mićić u 88, dok su za goste iz Novog Sada golove postigli Aleksandar Paločević u 29. i Mirko Ivanić u 48. minutu.
Čačani su uspeli da preokrenu vođstvo Vojvodine sa početka drugog poluvremena i novim trijumfom izbiju na treće mesto na tabeli domaćeg prvenstva.
Najzaslužniji za petu pobedu ove sezone izabranika Nenada Lalatovića bio je bivši fudbaler Partizana Filip Knežević, za kojeg odbrana Novosađana nije imala rešenje.
Tri boda zabeležila je i ekipa Metalca pošto je slavila u Beogradu protiv Rada minimalnim rezultatom, pa su im ona donela beg iz donjeg doma. Jedini strelac na meču bio je Nemanja Mladenović u 19. minutu.
U utakmici u Nišu između Radničkog i Jagodine nije bilo golova.
Rezultati i strelci 11. kola:
Borac – Vojvodina 4:2 (Vujaklija 11, Knežević 24, 71, Mičić 88. – Paločević 29, Ivanić 48)
Rad – Metalac 0:1 (Mladenović 19)
Radnički Niš – Jagodina 0:0