czv jav slavlje 23082015 0008

Jović za Zvezdinu „devetku“, pobede Borca i Vojvodine

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Subotici domaći Spartak sa 3:2 (2:1) u 12. kolu Superlige Srbije.
Ekipa Miodraga Božovića teškom mukom došla je do tri boda golom „zaboravljenog“ Luke Jovića u 81. minutu, posle centaršuta Luisa Ibanjeza iz prekida.
Mladi napadač ušao je u igru 15 minuta pre kraja i doneo svom timu deveti trijumf u nizu, ali i zacementirao mesto lidera na tabeli Superlige.
Prethodno je Spartak rano poveo golom Nemanje Milića, ali su crveno-beli već do kraja poluvremena preokrenuli preko Marka Grujića i Aleksandra Kataija.
Tek što je počeo drugi deo igre, Milan Makarić je sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora izjednačio, ali to nije bilo dovoljno Subotičanima da izbegnu peti poraz ove sezone.
Sa odličnim rezultatima, uprkos teškoj finansijskoj situaciji, nastavili su fudbaleri čačanskog Borca pošto su slavili na Banjici protiv Rada 3:2.
Još jednom se istakao Filip Knežević sa dva gola, što mu je peti ove jeseni.
Vojvodina je minimalnim rezultatom u Novom Sadu bila bolja od OFK Beograda, a isti ishod je bio u Novom Pazaru gde je domaći tim nadigrao Radnički iz Niša.
Rezultati i strelci:
Novi Pazar – Radnički Niš 1:0 (Trtovac 66)
Rad – Borac 2:3 (Veselinović 8, Maraš 43. – Knežević 30, 53. penal, Zorić 73. penal)
Spartak – Crvena zvezda 2:3 (Milić 6, Makarić 48. – Grujić 30, Katai 45+5, Jović 81)
Vojvodina – OFK Beograd 1:0 (Ignjatijević 71)