ofk rad

Borac pobedio Metalac za drugo mesto, pobede OFK, Voždovca i Radničkog

U prve četiri današnje utakmice 13. kola fudbalske Super lige Srbije pobede su ostvarile domaće ekipe. OFK Beograd je na svom terenu pobedio Rad sa 2:0, Voždovac je u Beogradu pobedio Novi Pazar sa 1:0, a istim rezultatom Radnički je u Nišu pobedio Spartak. Borac je u Čačku pobedio Metalac sa 2:1.
Strelci za OFK bili su Nikola Mikić u 36. minutu i Ivica Jovanović u 78. To je druga pobeda OFK Beograda u poslednjih osam utakmica.
OFK je bio bolji i zasluženo je poveo lepim golom Mikića. Jovanović je centrirao, a odbrambeni fudbaler Rada je lošom intervencijom odbio loptu do nekadašnjeg kapitena Crvene zvezde, koji je sa 15 metara savladao golmana Miloša Budakovića.
Rad je zaigrao bolje u nastavku, ali nije uspeo da izjednači i pored nekoliko solidnih napada.
Konačan rezultat postavio je Jovanović u 80. minutu posle solo akcije i prodora po desnoj strani. Utakmicu na Omladinskom stadionu pratilo je nešto više od 100 ljudi. OFK je posle četvrte prvenstvene pobede 13. na tabeli sa 12 bodova, dok Rad posle trećeg uzastopnog poraza zauzima 12. mesto sa bodom više.
Fudbaleri Borca pobedili su u Čačku Metalac sa 2:1 i posle treće uzastopne pobede popeli se na drugo mesto na tabeli.
Borac je poveo u 20. minutu golom Srđana Vujaklije posle prodora Dušana Jovančića. To je peti gol Vujaklije u prvenstvu. Metalac je izjednačio golom Nikole Dimitrijevića u 73. minutu, kada se posle dubinske lopte našao sam pred golom domaćih.
Pobedu Borcu doneo je Milan Jevtović u 88. minutu. Borac je sada drugi na tabeli sa 24 boda i ima osam manje i utakmicu više od prvoplasirane Crvene zvezde, dok Metalac zauzima 11. mesto sa 14 bodova.
Fudbaleri Radničkog pobedili su u Nišu Spartak sa 1:0 i prekinuli niz od šest utakmica bez pobede.
Jedini gol na utakmici postigao je Nikola Ašćerić u 52. minutu. On je glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta sa leve strane Darka Bulatovića.
Radnički je posle četvrtog prvenstvenog trijumfa šesti na tabeli sa 19 bodova, a Spartak, koji je pretrpeo treći uzastopni poraz zauzima 14. mesto sa 11 bodova.
Fudbaleri Voždovca pobedili su na svom terenu Novi Pazar sa 1:0 i prekinuli niz od četiri utakmice bez pobede. Jedini gol postigao je Nenad Marinković u 11. minutu.
Voždovac je deveti na tabeli sa 14 bodova, a Novi Pazar je osmi sa četiri boda više.

Povezana vest:  Palma: Pobedili smo Zvezdu, pobedićemo i Partizan