Manchester City v Bournemouth

Siti i Junajted lako do pobeda, Čelsi prekinuo seriju loših rezultata

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu Bornmut sa 5:1, dok je Mančester junajted savladao u gostima Everton sa 3:0, a Čelsi je u Londonu sa 2:0 trijumfovao protiv Aston Vile, u utakmicama devetog kola engleske Premijer lige.
Vest Bromvič Albion je sa 1:0 pobedio Sanderlend, dok je Vest Hem na gostovanju slavio protiv Kristal Palasa sa 3:1, a Sautempton i Lester odigrali su nerešeno 2:2.
Mančester siti je veoma lako pred svojim navijačima na stadionu Etihad pobedio Bornmut i tako zadržao lidersko mesto u Premijer ligi s 21 bodom.
Golove za ekipu Manela Pelegrinija postigli su Rahim Sterling u sedmom, 29. i trećem minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena, i Vilfred Boni u 11. i 89. minutu.
Jedini gol za Bornmut postigao je Glen Marej u 22. minutu.
Bornmut posle devet odigranih utakmica zauzima 17. mesto sa osam bodova.
Mančester junajted je zahvaljujući sjajnoj igri u prvom poluvremenu došao do trijumfa u Liverpulu nad Evertonom.
„Crveni đavoli“ poveli su golom Morgana Šnajderlina u 18. minutu, da bi Andre Erera glavom u 22. posle odličnog centaršuta Markosa Roha s leve strane povisio na 2:0, a konačan rezultat postavio je Vejn Runi u 62.
Mančester junajted zauzima drugo mesto u Premijer ligi sa 19 bodova, dok je Everton deveti sa 13.
Čelsi je pred svojim navijačima na stadionu Stamford bridž uspeo da dođe do treće pobede u prvenstvu Engleske.
Ekipa Žozea Morinja dosta se mučila protiv Aston Vile, ali je na kraju ipak uspela da slavi golovima Dijega Koste u 34. minutu i autogolom Alana Hatona u 54.
Srpski reprezentativac Nemanja Matić igrao je drugo poluvreme, dok Branislav Ivanović nije bio u timu zbog povrede.
Čelsi, prvak Engleske, zauzima 11. mesto sa 11 bodova, dok je Aston Vila 18. sa četiri.
Ranije danas Totenhem i Liverpul odigrali su nerešeno bez golova, a večeras od 18.30 sastaju se Votford i Arsenal.