superliga srbije

Borac bolji od Javora, preokret Radnika protiv OFK Beograda

Fudbaleri Borca i Radnika zabeležili su pobede protiv Javora, odnosno OFK Beograda, dok pobednika nije bilo između Jagodine i Spartaka u utakmicama 20. kola Superlige Srbije.
Velikim preokretom u finišu meča, Radnik je u Surdulici savladao OFK Beograd sa 2:1 golovima Predraga Đorđevića i Milana Ćuluma u poslednjih pet minuta. Prethodno je beogradski tim vodio preko Filipa Rajevca u 84. minutu.
Borac je u komšijskom derbiju slavio protiv Javora pogotkom SRĐANA VUJAKLIJE i tako nastavio sa odličnim rezultatima ove sezone, čime je sada došao do drugog mesta na tabeli. Vujaklija je postigao svoj 11. gol i izjednačio se na čelu liste strelaca sa Aleksandrom Kataijem iz Crvene zvezde.
U Jagodini, fudbaleri Spataka vodili su preko Stefana Ilića, ali je bod domaćoj ekipi doneo Dušan Martinović.
U poslednjem meču kola Čukarički dočekuje lidera Crvenu zvezdu večeras od 16 sati.
Rezultati i strelci:
Javor – Borac 0:1 (Vujaklija 75)
Jagodina – Spartak 1:1 (Martinović 56. – Ilić 9)
Radnik – OFK Beograd 2:1 (Đorđević 88, Ćulum 90+1. – Rajevac 84)
Ranije odigrano:
Partizan – Vojvodina 0:2 (Rosić 80, Stanisavljević 89)
Mladost Lučani – Rad 1:0 (Živadinović 77)
Voždovac – Radnički Niš 3:1 (Marinković 4, Mihajlov 51, Radivojević 69 – Zemlanuhin 12).
Metalac – Novi Pazar 3:2 (Panić 3, Mladenović 58, Brkić 66 – Pavlović 76. penal, Radivojević 79).
Tabela: Crvena zvezda 53 boda, Borac 37, Čukarički 35, Partizan 32, Radnički Niš 31, Vojvodina 31, Javor 27, Mladost 27, Voždovac 25, Radnik 24, Metalac 21, Novi Pazar 20, OFK Beograd 18, Jagodina 16, Rad 15, Spartak 10 (-4).