FUDBALSKA-LOPTA

Hihon pobedio, remi Atletik Bilbaa

Fudbaleri Sportinga iz Hihona pobedili su večeras na svom terenu Las Palmas sa 3:1, u utakmici 14. kola španskog prvenstva i prekinuli niz od tri poraza.
Najzaslužniji za pobedu Sportinga bio je Antonio Sanabrija, koji je postigao tri gola, u 17, 78. i 84. minutu. Jedini gol za gostujući tim postigao je Nabil El Zar u 38. minutu.
Sporting je posle četvrte prvenstvene pobede 14. na tabeli sa 14 bodova, a Las Palmas, koji je pretrpeo drugi uzastopni poraz, zauzima pretposlednje 19. mesto sa 10 bodova.
Fudbaleri Atletik Bilbaa i Malage odigrali su bez golova.
Atletik je od 19. minuta imao igrača manje, pošto je Sanhose u 19. minutu dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta.
Ekipa iz Bilbaa se bodom popela na sedmo mesto i ima 21 bod, a za jedno mesto napredovala je i Malaga, koja se izvukla iz zone ispadanja i zauzima 17. mesto sa 11 bodova. Malaga je u poslednjih pet utakmica bez pobede.