Carpi FC v AC Milan

Sasuolo pobedio Sampdoriju, Karpi uzeo bod Milanu

Fudbaleri Sasuola pobedili su večeras u Djenovi Sampdoriju sa 3:1, u utakmici 15. kola Serije A i naneli joj četvrti uzastopni poraz u prvenstvu.
Sasuolo je sva tri gola postigao u prvom poluvremenu, a poveo je u osmom minutu golom Frančeska Aserbija. Drugi gol za goste postigao je Serdjo Flokari u 27. minutu, a Lorenco Pelegrini povisio je na 3:0.
Jedini gol za Sampdoriju postigao je Ervin Zukanović u 90. minutu.
Sasuolo je tako ostvario sedmu pobedu u prvenstvu i zauzima šesto mesto na tabeli sa 26 bodova, a Sampdorija, koja je bez pobede u poslednjih šest utakmica, zauzima 14. mesto sa 16 bodova.
Karpi i Milan odigrali su bez golova.
Karpi je drugu uzastopnu utakmicu ostao neporažen, ali je i dalje pretposlednji na tabeli sa 10 bodova. Ekipa Siniše Mihajlovića nije uspela da veže dve pobede, pa je pala na osmo mesto na tabeli sa 24 boda.
Ranije danas Napoli je izgubio od Bolonje sa 2:3 i propustio priliku da preuzme prvo mesto na tabeli, a Fiorentina je pobedila Udineze sa 3:0 i popela se na drugo mesto na tabeli.
U ostalim utakmicama Atalanta je pobedila Palermo sa 3:0, Empoli je dobio Veronu sa 1:0, a Kjevo je pobedio Frozinone sa 2:0.