Frosinone Calcio v AC Milan

Pobede Milana, Sampdorije i Udinezea

Fudbaleri Milana pobedili su danas u gostima Frozinone sa 4:2 u utakmici 17. kola italijanske Serije A.
Frozinone je poveo Danijela Ćofanija u 19. minutu, ali je ekipa Siniše Mihajlovća uspela da preokrene rezultat.
Prvo je na 1:1 izjednačio Ignjacio Abate u 50. minutu, prednost Milanu je pet minuta kasnije doneo Karlos Baka, da bi Aleks u 77. minutu povisio na 3:1. Federiko Dionizi je šest minuta pre kraja meča smanjio prednost Milana, a konačnih 4:2 bilo je delo Đakoma Bonaventure u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.
Milan je, posle 17 odigranih kola, šesti na tabeli Serije A sa 28 bodova, dok je Frozinone na 18. mestu sa 14 bodova.
Fudbaleri Sampdorije su na svom terenu pobedili Palermo sa 2:0, a golove su postigli Roberto Sorijano u 53. i David Ivan u 76. minutu.
Sampdorija je posle ove pobede 14. na tabeli sa 20 bodova, dok je Palermo na 16. poziciji sa dva boda manje.
Udineze je u gostima savladao Torino sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Stipe Perica u 41. minutu.
Ekipa Udinezea nalazi se na 12. mestu na tabeli Serije A sa 21 bodom, dok je Torino deseti sa bodom više.
U poslednjem meču 17. kola kasnije večeras se sastaju Inter i Lacio.

Povezana vest:  FK Radnički: Bavimo se fudbalom, a ne kvotama