Borussia Moenchengladbach v SV Darmstadt 98

Borusija iz Menhengladbaha savladala Darmštat

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su danas na svom terenu Darmštat sa 3:2 u 17. kolu nemačke Bundeslige.
Borusija je posle ovog kola četvrta na tabeli sa 29 bodova, dok je Darmštat na 13. poziciji sa 18 osvojenih bodova.
Gostujuća ekipa je povela na današnjem meču golom Marsela Helera u 28. minutu, ali je Lars Štindl izjednačio u 44. minutu.
Na samom početku drugog poluvremena, u 51. minutu, Havard Nordvajt je doneo prednost Borusiji, da bi Sandro Vagner golom u 67. minutu ponovo poravnao rezultat. Pobedu i sva tri boda Borusiji iz Menhengladbaha doneo je Oskar Vend dva minuta prekraja utakmice.
Borusija iz Menhengladbaha je veči deo utakmice igrala sa igračem manje, pošto je Granit Džaka u 38. minutu zaradio crveni karton.

Povezana vest:  Ferguson zabranio igračima da na tviteru spominju klub