Stoke City v Manchester United

Stouk bolji od Mančestera, Junajted više od mesec dana bez pobede

Fudbaleri Stouka pobedili su danas na svom terenu Mančester junajteda sa 2:0, u utakmici 18. kola Premijer lige.

Junajted je tako vezao i treći poraz, a bez pobede u Premijer ligi je još od 21. novembra i trijumfa nad Votfordom. Ekipa Luja van Gala je trenutno šesta na tabeli sa 29 bodova.

Povezana vest:  Umro legenda Benfike Mario Kolona

Na drugoj strani, Stouk je osmi sa 26 bodova.

Stouk je mnogo bolje ušao u današnji meč, bio je opasniji, a takva igra se domaćinu isplatila u 19. minutu kada je poveo golom Bojana Krkića.

Najzaslužniji za taj pogodak Stouka bio je fudbaler Junajteda Memfis Depaj koji je napravio veliku grešku. On je, naime, glavom hteo da vrati loptu do golmana Davida de Hee, ali to nije uradio kako je želeo, pa je loptu uzeo Glen Džonson, koji ju je potom ubacio u šesnaesterac gostiju, a Krkiću sa ivice peterca nije bilo teško da pogodi mrežu.