slavlje_italija_vs_paragvajSP JUŽNA AFRIKA

Italija i Paragvaj podelili bodove

Aktuelni svetski prvaci, Italijani, iz prve utakmice na Svetskom prvenstvu u JAR-u izvukli su samo bod.

Čvrsta nacionalna ekipa Paragvaja borbenom igrom je ostvarila zacrtani cilj – ostati neporažen. Mogli su i do celog plena, budući da su prvi poveli. Dogodilo se to u 39. minuti kad je u šesnaestercu Italijana nakon centaršuta najprisebniji bio Alkaraz i udarcem glavom doneo prednost svojoj reprezentaciji.

Italijani su iščupali bod ponajviše zahvaljujući golmanu Viljaru koji je nakon ubačaja iz kornera u 63. minuti promašio loptu i omogućio De Rosiju da poentira iz peterca i postavi, ispostaviće se, konačan rezultat utakmice, Paragvaj – Italija 1:1. Svetski prvaci iz 2006. bili su bolja ekipa u drugom poluvremenu, ali to im nije pomoglo da potpuno preokrenu rezultat i zabeleže pobedu.

Povezana vest:  Simeone zvanično produžio ugovor sa Atletikom