Fudbalske reprezentacije Mađarske i Portugala igrale su danas nerešeno 3:3, u poslednjem kolu Grupe F na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Mađarska je tri puta vodila u Lionu, ali je Portugal svaki put izjednačio, najviše zahvaljujući svojoj prvoj zvezdi Kristijanu Ronaldu, koji je na toj utakmici oborio dva rekorda.

Prvu prednost Mađarskoj doneo je Zoltan Gera, lepim udarcem sa 20 metara u 19. minutu. Izjednačio je Nani tri minuta pred poluvreme, na Ronaldovu asistenciju.

Povezana vest:  Berluskoni: Mihajloviću je potrebna bolja taktika

Novu prednost Mađarskoj je doneo Balaš Džudžak u 47. minutu, a u 50. je petom izjednačio Ronaldo.

Džudžak je svojim drugim golom doneo prednost Mađarskoj od 3:2 u 55. minutu, ali mu se Ronaldo revanširao sedam minuta kasnije i postavio konačan rezultat.

Mađarska je ipak osvojila prvo mesto u grupi, sa pet bodova, dva više od trećeplasiranog Portugala. Drugi je Island, dok je ispala Austrija.

Kristijano Ronaldo je protiv Mađarske nastupio 17. put na evropskim prvenstvima i tako postao igrač sa najviše utakmica na kontinentalnom takmičenju. On je prestigao Edvina Van Der Sara i Lilijana Tirama.

Ronaldo je, takođe, postao prvi fudbaler u istoriji koji je dao gol na četiri različita evropska prvenstva.