cile_fudbal_logoSP JUŽNA AFRIKA

Čile zasluženo pobedio Honduras

Fudbaleri Čilea pobedili su danas Honduras sa 1:0, u prvoj utakkmici u Grupi H na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Jedini gol na utakmici postigao je Žan Bosežur u 35. minutu.

Čile je bio bolja ekipa naročito u drugom poluvremnu i sasvim zasluženo je došao do bodova u meču sa Hondurasom.

Prvu priliku pobednički tim imao je već u 2. minutu kada je Matijas Fernandez iz slobodnog udarca sa oko 25 metara šutirao malo iznad prečke golmana Valadaresa.

Povezana vest:  OFK Beograd savladao Rad na Karaburmi

Honduras je četiri minuta kasnije imao priliku za gol kada je Ramon Nunjez šutirao, ali pravo u ruke čileanskog golmana. Isti igrač je u 32. minutu iz slobodnog udarca sa više od 30 metara pokušao da iznenadi golmana, ali je Klaudio Bravo odlično reagovao.

Jedini gol na utakmici, u 35. minutu postigao je Bosažur kome je sa desne strane loptu dodao Maurisio Isla.