vesli_snajder_hol_juri_nakazava_jpnSP JUŽNA AFRIKA

Snajder porazio Japan

Japanski golman Kavašima mogao je samo da odbije loptu u mrežu pošto je „bombu“ prema njegovom golu u 53. minuti uputio Vesli Snajder.

Ispostavilo se da je taj projektil upućen sa 18 metara bio dovoljan da Oranje upiše novu, drugu pobedu na Mundijalu, pošto su u 1. kolu Grupe D slavili protiv Danske (2:0).

Povezana vest:  Adilson Batista novi trener Korintijansa

Prvih 45 minuta proteklo je u uspavljujućem tonu i okončano bez golova, Holanđani su u nastavku odlučili malo jače da pritisnu odbranu Japanaca, što im se prilično brzo isplatilo. Nakon Snajderovog gola bilo je potrebno samo da stečenu prednost očuvaju do kraja, što im je i pošlo za rukom.

Uprkos porazu, reprezentacija zemlje izlazećeg sunca može biti zadovoljna. Pružili su solidnu partiju, a u dvoboju sa jakom Holandijom poraženi su tek golom razlike, što može biti presudno u odluci ko će uz Holanđane proći u osminu finala iz grupe D.

Povezana vest:  Partizan pobedio Radnički za plus pet na tabeli