fabio_kanavaro_i_marcelo_lipiSP JUŽNA AFRIKA

Marčelo Lipi: Nismo imali sreće!

Jedno od najvećih iznenađenja dosadašnjeg dela Svetskog prvenstva je remi aktuelnih branioca titule Italijana i Novog Zelanda. Utakmica 2. kola Grupe F završila je 1-1, a Novi Zeland je čak imao i vođstvo golom Shanea Smeltza iz sedme minute. Italijani su uspeli da poravnaju golom Vinćenza Iakinte već u 29. minuti sa 11 metara, ali do kraja nisu uspeli pobediti, pa su posle dva kola skupili tek dva boda.

-Nismo imali puno sreće. Ponovo smo primili gol iz prvog pokušaja kada je naš protivnik došao do kaznenog prostora. Uspeli smo se vratiti u igru, a bila je to utakmica i u kojoj smo morali pobediti. Nažalost, nismo u tome uspeli jer nismo odigrali dobru utakmicu – rekao je Lipi.

-Ekipa je pokazala veliku želju, ali joj je manjkalo ključnih poteza u određenim trenucima. Sada moramo pobediti u poslednjoj utakmici ako želimo napredovati u drugi deo turnira – dodao je selektor azurra.

Povezana vest:  Ćavi: Ne brine me Murinjo, već kvalitet Reala