Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras u gostima ekipu Kristal Palasa sa 4:2 u utakmici desetog kola Premijer lige.

Liverpul je upisao sedmu pobedu u šampionatu i stigao do 23. boda i tako se izjednačio sa Mančester sitijem i Arsenalom na vrhu tabele. Kristal Palas, na drugoj strani, ima 11 bodova i nalazi se na 12. mestu.

Fudbaleri Liverpula i Palasa odigrali su odlično prvo poluvreme u kojem je viđeno čak pet golova.

Povezana vest:  KUP SRBIJE, Borac i Vojvodina bez golova u prvom meču

Seriju je otvorio Emre Džan koji je u 16. minutu doneo prednost „crvenima“, ali je samo dva minuta kasnije Džejms Mekartur izjednačio posle velike greške Dejana Lovrena.

Hrvatski fudbaler se, međutim, već u 21. minutu iskupio za tu grešku i postigao pogodak za novu prednost Liverpula.

Mekartur je u 33. minutu postigao svoj drugi gol i ponovo poravnao rezultat, ali je Liverpul ipak na odmor otišao s prednošću pošto je Žoel Matip pogodio mrežu Kalasa u 44. minutu.

Povezana vest:  SVETSKA PRVENSTVA ISTORIJAT, Na Mundijalima 142 crvena kartona

Konačan rezultat postavio je Roberto Firmino u 71. minutu.

Liverpul u narednom kolu dočekuje Votforf, dok Kristal Palas gostuje Barnliju.