Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u gostima Sevilju sa 2:1, u utakmici 11. kola španskog prvenstva i prišli na dva boda zaostatka vodećem Real Madridu.

Sevilja je povela u 15. minutu golom Vitola, a izjednačio je Lionel Mesi u 43. minutu. To je bio njegov 500. gol za Barselonu u svim takmičenjima. Takođe, to je bio 27. gol koji je Mesi dao Sevilji.

Povezana vest:  PLEJ OF ZA LIGU EVROPE, Od 15. avgusta u prodaji karte za meč Crvena zvezda-Ren

Pobedonosni gol za šampiona Španije postigao je Luis Suares u 61. minutu, posle dodavanja Mesija. Mesi i Suares su postigli po osam golova u prvenstvu i nalaze se na vrhu liste strelaca.

Mesi je postigao 469 golova u 545 zvaničnih utakmica i 31 gol u 47 prijateljskih utakmica za Barselonu.

Barselona posle četvrte uzastopne pobede zauzima drugo mesto na tabeli sa 25 bodova i prišla je vodećem Realu na dva boda. Sevilja je pretrpela drugi poraz i peta je na tabeli sa 21 bodom.

Povezana vest:  Real ubedljiv protiv Eibara, Ronaldo dvostruki strelac

Ranije danas Real je na svom „Santjago Bernabeu“ pobedio Leganes sa 3:0, Viljareal je pobedio Betis sa 2:0, Selta je bila bolja od Valensije sa 2:1, a bez golova odigrali su Espanjol i Atletik Bilbao.