Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u gostima ekipu Kristal Palasa sa 2:1, dok su Sautempton i Liverpul odigrali bez golova u 12. kolu Premijer lige.

Oba gola za Siti postigao je Jaja Ture u 39. i 83. minutu, a jedini strelac za Kristal Palas bio je Konor Vikham u 66. minutu.

Siti se ovom pobedom popeo na drugo mesto na tabeli Premijer lige, ima 27 bodova koliko ima i prvoplasirani Liverpul. Kristal Palas na drugoj strani ima 11 bodova i nalazi se na 16. mestu na tabeli.

Povezana vest:  Deveta domaća pobeda Viljareala

Fudbaleri Liverpula nisu uspeli da upišu četvrtu pobedu u nizu, pošto su odigrali 0:0 sa Sautemptonom.

Ekipa s Enfilda je i pored remija zadržala prvo mesto, dok je Sautempton deseti sa 14 bodova.

Sanderlend je na svom terenu pobedio Hal sa 3:0 u utakmici koju je obeležio nestanak struje na stadionu „Svetlosti“. Utakmica je početkom drugog poluvremena bila prekinuta na desetak minuta.

Povezana vest:  Mijailović i Džajić posetili fudbalere Zvezde

Golove za pobedničku ekipu postigli su Džermejn Defo u 34. i Viktor Aničebe u 62. i 84. minutu.

Sanderlend je, posle druge pobede u šampionatu, pretposlednji na tabeli sa osam bodova, dok je Hal 18. sa dva boda više.

Everton i Svonsi su odigrali nerešeno 1:1. Svonsi je poveo pogotkom Gilfija Sigurdsona u 41. minutu, a izjednačenje i bod Evertonu doneo Šejmus Kolman minut pre kraja utakmice.