Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas u gostima Osasunu sa 3:0 u 13. kolu španske Primere.

Osasuna je u šestom minutu mogla da dođe do prednosti, ali Roberto Tores nije realizovao jedanaesterac.

Atletiko je u nastavku prvog poluvremena preuzeo inicijativu, pa je u 36. minutu preko Dijega Godina stigao do prednosti, a samo minut kasnije Kevin Gameiro je duplirao vođstvo.

Povezana vest:  Navijačima Šalkea zabranjeno unošenje zastava na derbi

Madriđani su u drugom delu meča sačuvali prednost, a pobedu ekipe Dijega Simeone overio je Janik Karasko golom u 90. minutu.

Atletiko je tako upisao prvu pobedu u poslednje tri utakmice, pa sada sa 24 boda zauzima četvrto mesto, dok je Osasuna posle četvrtog poraza na poslednjih pet mečeva ostala na 19. mestu sa sedam bodova.