Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu Bornmut sa 3:1, u utakmici 13. kola Premijer lige.

Dvostruki strelac u pobedi londonskog tima bio je Aleksis Sančes u 12. minutu i prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Gol za Arsenal postigao je i Teo Volkot u 53. minutu. Jedini strelac u Bornmutu bio je Kalum Vilson iz penala u 23. minutu.

Povezana vest:  Bajern podržao Bekenbauera

Arsenal je prekinuo niz od dva remija i četvrti je na tabeli sa 28 bodova. „Tobžije“ u poslednjih 12 prvenstvenih utakmica nemaju poraz. Bornmut je pretrpeo treći poraz u poslednje četiri utakmice i zauzima 11. mesto sa 15 bodova.

Fudbaleri Stouka pobedili su na gostovanju Votford sa 1:0 autogolom golmana Eurelija Gomesa u 29. minutu. Posle kornera najviši u skoku bio je Čarli Adam, on je zahvatio loptu glavom i pogodio stativu, a lopta je zatim pogodila golmana i ušla u mrežu.

Povezana vest:  Katai i Ibanjez za Zvezdinu 15. pobedu u nizu

Stouk je ostvario četvrtu pobedu u prvenstvu i zauzima 10. mesto na tabeli sa 16 bodova, a Votford sa dva boda više zauzima osmo mesto.