David_Villa _Spain_Antolin_Alcaraz_ParaguaySP JUŽNA AFRIKA

Španija poslednji polufinalista

U poslednjoj četvrtfinalnoj utakmici na SP-u u JAR-u, koja je večeras odigrana u Johanersburgu, reprezentacija Španije savladala je Paragvaj sa minimalnih 1:0 i plasirala se u polufinale gde ih čeka Nemačka.

Španiju je u finale odveo napadač Valensije David Vilja pogotkom u 82. minutu susreta. Injesta je šutirao i pogodio stativu, a lopta se potom odbila do Vilje koji od jedne i druge stative pogađa mrežu za vodstvo Španije.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Nova oružana pljačka, stradali kineski novinari

Treba istaći da su i Paragvaj i Španija u drugom poluvremenu imale šanse da postignui golove iz penala, ali su oba golmana odradila taj deo posla majtorski.

U polufinalu SP-a ćemo gledati reprizu finala EP od pre dve godine, susret Španija – Nemačka.