Trener Barselone Luis Enrike rekao je da je njegova ekipa danas zaslužila da pobedi Real Madrid u velikom derbiju, ali da su je koštali promašaji u drugom poluvremenu.

Barselona i Real odigrali su nerešeno 1:1. Domaći su poveli golom Luisa Suaresa u 53. minutu, a Real je izjednačio golom Serhija Ramosa u poslednjem minutu.

-Bili smo bolji u drugom poluvremenu, ali nismo uspeli da postignemo drugi gol, pa su oni na kraju izjednačili. To je tužno, jer smo mi zaslužili da pobedimo. Ovo nije najbolji rezultat za nas. U prvom poluvremenu smo bili izjednačeni, a mi smo bili bolji u drugom, stvarali smo šanse. Pokušavali smo da postignemo gol i izbegnemo remi, ali nismo uspeli – rekao je Enrike, preneo je sajt Barselone.

Povezana vest:  EP FRANCUSKA 2016. Francuska u četvrtfinalu EP pobedom protiv Irske posle preokreta

Posle 14 kola u Primeri Real na prvom mestu na tabeli ima 34 boda, šest više od Barselone.

-Real je igrao na svoj karakterističan način, uzeo je bod, a mi smo platili cenu što nismo završili utakmicu posle šansi koje smo imali. U fudbalu često imamo ovakve situacije, ne radi se o pravdi ili nepravdi. Izjednačli su u 90. minutu i ostaju na šest bodova. Ostalo je još utakmica do kraja, ali moramo da se popravimo, pogotovo na domaćem terenu. To govorim čak i kada pobedjujemo. Možemo da napredujemo u svim aspektima. Ambiciozni smo – naveo je Enrike.