Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na gostujućem terenu u londonskom derbiju Vest Hem sa 5:1, u utakmici 14. kola Premijer lige i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Najzaslužniji za pobedu „tobdžija“ bio je Aleksis Sančes, koji je postigao tri gola, u 72, 80. i 86. minutu, a asistirao je Mesutu Ozilu kod gola u 24. minutu. Gol za Arsenal postigao je i Aleks Okslejd Čemberlen u 84. minutu. Jedini gol za domaći tim postigao je Endi Kerol u 83. minutu.

Povezana vest:  Baloteli kažnjen zbog odgovaranja na uvredljivo skandiranje

Arsenal posle devete prvenstvene pobede zauzima drugo mesto na tabeli sa 31 bodom i ima tri manje od vodećeg Čelsija.

Vest Hem je bez pobede u poslednjih pet prvenstvenih utakmica, pretrpeo je osmi poraz i 17. je na tabeli sa 12 bodova. Ekipa Slavena Bilića ima bod manje od Sanderlenda i Hala koji su u zoni ispadanja, odnosno tri boda manje od poslednjeplasiranog Svonsija.