Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se danas u osminu finala FA kupa, pošto su na svom terenu u šesnaestini finala pobedili Vigan sa 4:0.

Mančester je očekivano lako pobedio drugoligaša i izborio plasman u narednu fazu FA kupa.

Ekipa Žozea Morinja povela je golom Maruana Felainija u 44. minutu na asistenciju Bastijana Švajnštajgera, da bi Kris Smoling u 57. udvostručio prednost „crvenih đavola“.

Povezana vest:  Nani od leta u Juventusu?

Henrih Mihtarijan je u 74. minutu povisio na 3:0, da bi Švajštajger u 81. postavio konačan rezultat. Nemcu je to bio prvi gol za Junajted od novembra 2015. godine kada je bio strelac na utakmici protiv Lestera.

Pre utakmice kapitenu Mančestera Vejnu Runiju dodeljena je zlatna kopačka za rekordan broj postignutih golova u dresu Junajteda.

Ranije danas, dva premijerligaša eliminisana su iz FA kupa. Milvol je sa 1:0 pobedio Votford, dok je Fulam, koji trenira Slaviša Jokanović, sa 4:1 bio bolji od Hala, za koji je debitovao reprezentativac Srbije Lazar Marković.

Još jedno veliko iznenađenje priredio je petoligaš Saton koji je eliminisao drugoligaša Lids, pobedivši ga sa 1:0.

Povezana vest:  Terzić: Ponosan sam, titula iz 1946. godine šlag na tortu