Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas u gostima ekipu Lestera sa 3:0 u poslednjoj utakmici 24. kola Premijer lige.

Ekipa Žozea Morinja je upisala prvu pobedu posle tri vezana remija, i dalje je šesta na tabeli sa 45 bodova. Lester je vezao i četvrti poraz u Premijer ligi i nalazi se na 16. mestu sa 21 bodom, odnosno samo ga bod deli od zone ispadanja.

Povezana vest:  Milojević: Ne dozvoljavam opuštanje, igrači pokazuju profesionalizam

Henrih Mhitarjan je u 42. minutu doneo prednost Junajtedu. Uzeo je loptu negde na polovini igrališta i pogodio posle odlične solo akcije.

Samo dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:2, a strelac je bio Zlatan Ibrahimović. Antonio Valensija je ubacio loptu u kazneni prostor s desne strane, a Ibrahimović je šutirao iz prve sa 11 metara. Ibrahmoviću je to bio 15. gol u sezoni.

Povezana vest:  Sivić pozvao četiri debitanta za turnir u Kijevu

Sve dileme oko pobednika na ovom meču razrešio je Huan Mata pogotkom u 49. minutu posle duplog pasa sa Mhitarjanom.

Mančester junajted u narednom kolu dočekuje Votford, dok Lester gostuje Svonsiju.