Fudbaleri Alavesa pobedili su danas u gostima ekipu Sportinga sa 4:2 u utakmici 21. kola španske Primere.

Aleves je upisao šestu pobedu pobedu u španskom šampionatu, a prvu posle pet kola i nalazi se na 12. mestu na tabeli sa 27 bodova. Sporting je na 18. poziciji sa 12 bodova.

Ruben Sobrino je doneo prednost Alavesu već u desetom minutu na asistenciju nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Aleksandra Kataija.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA EP 2012, FS Srbije apeluje na navijače da ne idu u Maribor

To je bio jedini pogodak u prvih 45 minuta, da bi u drugom „palo“ još pet.

Kristian Santos je povisio na 2:0 u 58. minutu, da bi u 70. minutu Edgar Mendes pogodio iz jedanaesterca za ubedljivu prednost gostujuće ekipe.

Ekipa iz Hihona je smanjila na 3:1 u 84. minutu pogotkom Lasine Traorea, ali je samo dva minuta kasnije mrežu domaće ekipe pogodio i Aleksis. Konačan rezultat postavio je Karlos Kastro u 90. minutu.