Fudbaleri Herte i Bajerna iz Minhena odigrali su danas u Berlinu nerešeno 1:1, u utakmici 21. kola Bundeslige.

Herta je povela golom Vedada Ibiševića u 21. minutu, što je bio njegov deveti gol u prvenstvu. Šampion Nemačke osvojio je bod u šestom minutu nadoknade vremena kada je gol postigao Robert Levandovski.

Bajern je tako nastavio niz od 10 utakmica bez poraza, tokom kojeg je ostvario osam pobeda.

Povezana vest:  Kecbaja želi posao trenera u Njukaslu

Ekipa Karla Ančelotija je prva na tabeli sa 50 bodova i ima osam bodova više, ali i utakmicu više od drugoplasiranog Lajpciga, koji u nedelju igra u Menhengladbahu protiv Borusije.

Herta je vezala drugu utakmicu bez pobede i zauzima šesto mesto na tabeli sa 34 boda.

Borusija iz Dortmunda je pobedila na svom terenu Volfsburg sa 3:0 i popela se na treće mesto na tabeli. Borusija je povela u 20. minutu autogolom Džefrija Brume, a vođstvo je udvostručio Lukaš Pišček u 48. minutu. Konačan rezultat postavio je Osman Dembele u 59. minutu.

Povezana vest:  Veliko rođendansko slavlje bioskopa Cineplexx 2. maja

Borusija sada ima 37 bodova na trećem mestu, a Volfsburg je 14. sa 22 boda.

Hofenhajm je kao domaćin pobedio Darmštat sa 2:0 golovima dvostrukog strelca Andreja Kramarića u 64. minutu i trećem minutu nadoknade vremena.

Hofenhajm na četvrtom mestu na tabeli ima 37 bodova, a Darmštat je poslednji sa 12 bodova.

Fudbaleri Verdera pobedili su na gostovanju Majnc sa 2:0 i izvukli se iz zone ispadanja, dok je Ingolštat istim rezultatom na gostovanju u Frankfurtu pobedio Ajntraht.

Povezana vest:  Kristijano Ronaldo: Ferguson je za mene najbolji na svetu