Fudbaleri Juventusa blizu su prolasku u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras kao gosti pobedili Porto sa 2:0.

Porto je odolevao u prvoj utakmici osmine finala, iako je od 27. minuta imao igrača manje posle drugog žutog kartona i isključenja Aleša Telješa.

Juventus je u finišu ipak došao do velike pobede, golovima Marka Pjace u 72. i Danija Alvesa u 74. minutu. Obojica su u igru ušli u drugom poluvremenu.

Povezana vest:  Miloš Ninković: Podržite reprezentaciju Srbije u fudbalu na pesku, i ja planiram da zaigram za koju godinu

Sevilja je stekla prednost posle prve utakmice pobedom u Španiji sa 2:1 nad Lesterom.

Hoakin Korea je promašio penal u 14. minutu, ali to nije poremetilo Sevilju, koja je već u 25. povela pogotkom Pabla Sarabije.

Prednost domaćinu od 2:0 doneo je Korea u 62. minutu, ali je Lester ostao u igri za prolaz dalje, pošto je Džejmi Vardi u 73. smanjio rezultat.

Povezana vest:  SP JAR, Visente del Boske: Pritisak na nas bio je strašan!