Fudbaleri Liverpula pobedili su danas posle preokreta Barnli sa 2:1 u 28. kolu Premijer lige i tako prišli trećeplasiranom Mančester sitiju na bod zaostatka.

Gosti su poveli već u sedmom minutu brzom akcijom, kada je Metju Lauton poslao loptu u šesnaesterac, a tamo je dočekao Ešli Barns i zakzucao je u mrežu.

Liverpul je izjednačio u nadoknadi vremena prvog poluvremena, kada je Džordžinio Vajnaldum primio pas u šesnaestercu, a onda je sproveo loptu u mrežu. Potpuni preokret doneo je Emre Džan u 61. minutu, kada je sa oko 20 metara šutirao po zemlji i savladao golmana Toma Hitona.

Povezana vest:  KUP SRBIJE, Prve polufinalne utakmice u sredu u Beogradu i Novom Sadu

Liverpul je četvrti sa 55 bodova, jednim više od Mančester sitija koji ima meč manje, i pet više od Arsenala, koji ima dve utakmice manje.