Fudbaleri Mančester sitija i Liverpula odigrali su danas nerešeno 1:1 u derbi meču 29. kola Premijer lige.

Siti je treći na tabeli sa 57 bodova, dok je ekipa s Enfilda četvrta sa bodom manje.

Mančester siti i Liverpul su odigrali sjajan meč, meč sa dosta prilika i uzbuđenja, ali su na Etihadu viđena samo dva gola.

Povezana vest:  Mlada selekcija Srbije dočekuje Farane u Užicu

U prvih 45 minuta šanse su redom promašivali David Silva, Sadio Mane, Fernandinjo, Adam Lalana… Sličan scenario je viđen i u drugom poluvremenu, ali i dva gola.

Liverpul je poveo u 51. minutu golom Džejmsa Milnera iz jedanaesterca. Prethodno je Gael Kliši oborio Roberta Firmina.

Firmino je deset minuta nakon tog gola imao veliku priliku da reši pitanje pobednika na ovom meču, ali se istakao golman Sitija Vili Kabaljero.

Povezana vest:  Čukarički ubedljiv kod kuće, Mladost slavila u Pećincima

Osam minuta kasnije usledila je kazna za taj promašaj. Izjednačenje Sitiju doneo je Serhio Aguero u 69. minutu posle centaršuta Kevina de Brujnea s desne strane.

I posle izjednačenja bilo je prilika na obe strane, ali i revija promašaja. S jedne strane neprecizni su bili De Brujne, Aguero, Sterling i Sane, a sa druge Mane i Lalana.

Obe ekipe u narednom kolu očekuju novi teški dueli i derbi mečevi, pošto Siti gostuje Arsenalu, a Liverpul dočekuje Everton.