Fudbaleri Lacija plasirali su se večeras u finale Kupa Italije i pored poraza od Rome sa 2:3 u revanš meču polufinala.

Lacio je finale prošao zahvaljujući pobedi u prvom meču sa 2:0.

Ekipa Lacija je povela golom srpskog fudbalera Sergeja Milinkovića-Savića, a dva minuta pre kraja prvog poluvremena izjendačenje Romi je doneo Stefan el Šaravi.

Povezana vest:  Ibrahimović: Učinio sam za Francusku više od Olanda

U 56. minutu Lacio je ponovo stigao do prednosti, a strelac je bio Ćiro Imobile.

Roma je do kraja meča uspela da preokrene rezultat, ali ne i da prođe u finale. Strelac oba gola bio je Mohamed Salah, u 66. i 90. minutu.

Lacio će u finalu Kupa Italije igrati protiv pobednika duela Juventus – Napoli. Šampion Serije A je u prvom meču slavio sa 3:1.

Povezana vest:  34. KOLO BUNDES LIGE, Rezultati poslednjeg kola i konačna tabela Bundeslige