Fudbaler Partizana Leonardo izabran je za najboljeg igrača 33. kola Super lige Srbije, objavljeno je danas na sajtu tog takmičenja.

Brazilac je tako je peti put od početka sezone poneo epitet igrača kola.

Partizan je juče pobedio Napredak sa 3:1, a Brazilac je učestvovao u postizanju sva tri pogotka.

Igrao se 46. minut kada je Leonardo odlično prošao po levoj strani, uputio udarac ka golu protivnika, a na odbijenu loptu od igrača Napretka naleteo je Marko Janković i preciznim šutem sa nekih desetak metara savladao golmana Nikolu Petrovića.

Drugi pogodak vidjen je već u 57. minutu, a strelac je bio Nebojša Kosović. Leonardo je odlično prošao po desnoj strani, pravovremeno je uposlio Kosovića koji je utrčavao u kazneni prostor Kruševljana, a ovaj preciznim udarcem prevario odbranu i golmana gostiju.

Sve dileme oko pobednika je u 74. minutu razrešio Leonardo sjajnim golom iz slobodnog udarca sa više od 20 metara.