Fudbaleri Deportiva pobedili su večeras na svom terenu Las Palmas sa 3:0, u utakmici poslednjeg 38. kola španskog prvenstva.

Dvostruki strelac bio je Florin Andone, u trećem i 28. minutu, a gol je postigao i Karl Hil.

Deportivo je ostvario osmu pobedu u prvenstvu i sezonu će završiti na 16. mestu na tabeli sa 36 bodova, pet više od Hihona koji je ispao iz lige.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE, Nastavlja se borba za ulazak u Ligu Evrope

Las Palmas je pretrpeo šesti poraz u poslednjih sedam utakmica a peti uzastopni i zauzima 14. mesto na tabeli sa 39 bodova.

Fudbaleri Leganesa i Alavesa odigrali su nerešeno 1:1.

Alaves je poveo u 64. minutu golom srpskog fudbalera Nenada Krstičića, a bod domaćima obezbedio je David Timor u 89. minutu.

Alaves je vezao sedmu utakmicu bez poraza i deveti je na tabeli sa 55 boda, dok je Leganes 17. sa 35 boda, četiri više od novog drugoligaša Hihona. Osim Hihona iz lige su ispali Osasuna i Granada.

Povezana vest:  Utakmica u Pazaru počela sa više od sat vremena kašnjenja