uefa_champions_leagueHelsinki protivnik Partizana u trećem kolu

Finski prvak Helsinki, biće protivnik Partizana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. U revanš meču drugog kola, Finci su posle drame i produžetaka savladali Ekranas sa 2:0 i nadoknadili gol minusa iz prvog meča u Litvaniji. Ekranas je bio na pragu dvomeča sa crno-belima, pošto je pri rezultatu 0:0, u 55. minutu Helsinki ostao sa igračem manje, posle isključenja Baha. Ipak, Ojala se u 77. minutu najbolje snalazi posle kornera i dovodi finski tim u vođstvo od 1:0.

Povezana vest:  Dijego Kosta potpisao petogodišnji ugovor sa Čelsijem

U 87. minutu snage su izjednačene, pošto je Tomkevičijus zaradio crveni karton, a do kraja regularnog toka nije bilo promene rezultata. Mreže su mirovale sve do poslednjeg minuta drugog produžetka, kada je Šidlauskas nespretno intervenisao i postigao autogol za veliko slavlje Finaca.

Prva utakmica 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Partizana i Helsinkija igra se sledeće srede, 28. jula u Beogradu, a revanš je sedam dana kasnije u Finskoj.

Povezana vest:  Blater uveren da će ponovo biti izabran za predsednika Fifa