Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Mačvu sa 4:0, u 13. kolu Super lige Srbije.

Zvezda je na stadionu „Rajko Mitić“ vodila pogotkom Ričmonda Boaćija u 20. minutu, potom je u 28. Radoš Protić dao autogol, zatim u 52. Aleksandar Pešić, a konačan rezultat je u 90. postavio Luka Ilić.

Crveno-beli imaju 31 bod iz 12 utakmica i prvi su na tabeli srpskog prvenstva, dok je Mačva na 11. mestu sa 13.

Povezana vest:  Gana ubedljiva protiv Južne Koreje u prijateljskoj utakmici

Domaćin je u devetom minutu promašio penal, koji nije iskoristio Ričmond Boaći posle prekršaja Bojana Matića nad Pešićem.

Boaći se iskupio 11 minuta kasnije posle odlične akcije Pešića i Nenada Krstičića, a potom je duplirana prednost kada je Protić poslao loptu u svoj gol posle centaršuta Nemanje Radonjića.

Radonjić je kod trećeg gola Zvezde odlično prošao i asistirao Pešiću, kome je bilo lako da postigne pogodak, a konačan rezultat Ilić je postavio odličnim udarcem sa distance.

Povezana vest:  Prandeli, Bufon i Baloteli posetili zatvor u Firenci

Poseta na stadionu „Rajko Mitić“ bila je veoma loša, a utakmicu je pratilo oko tri hiljade ljudi.

Zvezda će u narednoj utakmici igrati protiv Arsenala u Ligi Evropa, takođe na svom stadionu, u četvrtak u 19.00.