pato_fudbal_italijaArsenal i Milan odigrali nerešeno

Londonski Arsenal ovaj vikend bio je domaćin Emirates Kupa, jakog turnira na kojem se za titulu, po neobičnom bodovnom sistemu, bore četiri velike evropske ekipe. U subotu su obe utakmice završile nerešenim rezultatima. Najpre su škotski Seltik i francuski Lion odigrali nerešeno 2:2.

Francuski vicešampion je vodio sa 2-0 pogocima Mihela Bastosa i Harija Novila, ali su Škoti u završnici preko Gerija Hopera i Georgiosa Samarasa došli do 2:2.

Osim uobičajena tri boda za pobedu i jednog za remi, prema pravilima Emirates Kupa ekipe dobivaju i bod za svaki postignuti gol, tako da su Seltik i Lion u subotu inkasirali po tri boda. Na taj su način preuzeli vođstvo na tabeli budući da su u drugoj utakmici Arsenal i Milan odigrali 1:1.

Topdžije su povele pogotkom novopridošlog Marouanea Čamaka u prvom poluvremenu, da bi u nastavku izjednačio Pato. U nedelju se sastaju Arsenal i Seltik, kao i Lion i Milan.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Podolski iz predostrožnosti propustio trening