Fudbaleri Borca pobedili su danas na svom terenu u Čačku Javor sa 2:1, u utakmici 16. kola Super lige Srbije.

Javor je poveo u 38. minutu preko Filipa Ivanovskog, a Borac je ubrzo posle toga uspeo da preokrene rezultat. Izjednačio je Saša Filipović u 44. minutu, a samo minut kasnije konačan rezultat postavio je Mateus Lima Kruz.

Povezana vest:  Sanderlend suspendovao Brambla

Borac je prekinuo niz od četiri poraza i posle treće pobede u prvenstvu zauzima pretposlednje 15. mesto sa 10 bodova. Javor je pretrpeo drugi vezani poraz, ukupno 11. u prvenstvu i na 14. poziciji ima 11 bodova.

Fudbaleri Spartaka pobedili su kao gosti Bačku sa 2:0 golovima Đorđa Ivanovića u 24. i Aranđela Stojkovića u 90. minutu.

Povezana vest:  Bajern kaznio Gecea, Gomeza i Kirhofa zbog opreme

Subotička ekipa prekinula je niz od tri utakmice bez pobede, odnosno dva uzastopna poraza i četvrta je na tabeli sa 29 bodova. Bačka je izgubila deveti put u prvenstvu i zauzima 13. mesto na tabeli sa 13 bodova.