holandija_fudbal_logoFS Holandije suspendovao Suaresa na dve utakmice

Fudbalski savez Holandije suspendovao je napadača Ajaksa Luisa Suaresa na dve utakmice zbog crvenog kartona na utakmici protiv Tventea, preneli su danas mediji.

Suares (23) je isključen na subotnjoj utakmici protiv Tventea, koja se igrala za „Trofej Johana Krojfa“. Tvente je pobedio sa 1:0, a Suares je isključen u 42. minutu zbog oštrog starta nad protivničkim igračem Čeikom Tioteom, preneo je sajt Gol.

Povezana vest:  Šuker ostaje na čelu HNS-a, Mamić prvi potpredsednik

Utakmicu za „Trofej Johana Krojfa“ igraju šampion Holandije i osvajač Kupa i taj meč je uvod u početak sezone u holandskom šampionatu.

Suares će zbog suspenzije propustiti utakmice prva dva kola domaćeg šampionata protiv Groningena i Vitesea.

Urugvajski reprezentativac će, međutim, igrati u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv PAOK-a. Utakmica se igra u sredu u Solunu, a u prvom meču u Amsterdamu bilo je 1:1.

Povezana vest:  Rosel: Vilanova se sredinom januara vraća na posao

Suares je postigao vodeći gol za Ajaks u 13. minutu, a izjednačio je bivši fudbaler beogradskog Partizana Vladimir Ivić u 73. minutu.