Fudbaleri Lacija pobedili su danas u gostima Sasuolo sa 3:0 u 26. kolu Serije A, a strelac dva gola za rimski tim bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Ekipa Simeona Inzagija nadigrala je na gostovanju Sasuolo kome predstoji velika borba za opstanak, dok se Lacio vratio na treće mesto Serije A.

Prvi gol na utakmici postigao je Milinković-Savić u sedmom minutu sjajnim udarcem sa oko 20 metara, da bi Čiro Imobile u 31. iz jedanaesterca povisio na 2:0.

Lacio je u drugom delu igre samo overio pobedu, a novi gol postigao je Milinković-Savić. On je u 47. minutu dobro ispratio centaršut Felipea Andersona s desne strane, i glavom sa oko pet metara postavio konačan rezultat.

Oba tima meč su završila sa po desetoricom igrača na terenu, pošto su Domeniko Berardi u 54. i Adam Marušić u 62. dobili crvene kartone.

Povezana vest:  Torino iz penala u 94. minutu uzeo bod protiv Rome

Lacio je sada treći sa 52 boda, dok je Sasuolo 16. sa 23.

Fiorentina je pred svojim navijačima sa 1:0 pobedila Kjevo, a strelac jedinog gola u šestom minutu bio je Kristijano Biragi.

Fudbaleri Verone su sa 2:1 na svom terenu pobedili Torino, a isti rezultat bio je na utakmici Sampdorije i Udinezea.