Fudbaleri Brajtona pobedili su danas na svom terenu Arsenal sa 2:1, u utakmici 29. kola Premijer lige i „pobegli“ na sedam bodova od zone ispadanja.

Brajton je poveo u sedmom minutu golom Luisa Danka, a prednost je udvostručio Glen Marej u 26. minutu. Jedini gol za Arsenal postigao je Pjer Emerik Obamejang u 43. minutu.

Arsenal je izgubio četvrtu uzastopnu utakmicu u svim takmičenjima, prvi put od oktobra 2002. godine i zbog loših rezultata raste pritisak na trenera Arsena Vengera.

Ekipa je pretrpela 10. poraz u prvenstvu, a četvrti uzastopni, i šesta je na tabeli sa 45 bodova, 30 bodova manje, ali i utakmicom više od prvoplasiranog Mančester sitija.

„Tobdžije“ su pretrpele ukupno osam poraza u svim takmičenjima u 2018. godini.

Brajton je nastavio niz pozitivnih rezultata, zauzima 10. mesto na tabeli sa 34 boda i nalazi se na sedam bodova od zone ispadanja.