Fudbaleri Sporting Lisabona plasirali su se u četvrtfinale Lige Evropa, pošto su večeras posle produžetaka eliminisali Viktoriju Plzenj.

Viktorija je u revanšu u Plzenju pobedila 2:0 golovima Mareka Bakoša i tako nadoknadila poraz istim rezultatom u prvoj utakmici u Lisabonu, ali je ispala u produžecima.

Sporting je, ipak, u produžetku bio bolji i golom Rodriga Batalje uspeo da se plasira u narednu rundu Lige Evropa.

Povezana vest:  Džerard: Neophodna su nam pojačanja

Od ekipa koje su svoje utakmice počeli takođe u 19.00, u četvrtfinale su se plasirali Olimpik Marsej, Lacio i Lajpcig.

Lajpcig je posle pobede nad Zenitom u prvoj utakmici rezultatom 2:1, u revanšu u Sankt Peterburgu igrao nerešeno 1:1.

Nemački klub je vodio od 22. minuta pogotkom Žan-Kevina Ogistana, a izjednačio je Sebastijan Driusi u nadoknadi poluvremena.

Olimpik Marsej je, posle 3:1 u prvoj utakmici, i u revanšu bio bolji od Atletika pobedom sa 2:1.

Marsej je vodio 2:0 golovima Dmitrija Pajea iz penala i Lukasa Okamposa, a Atletik Bilbao je samo uspeo da smanji preko Injakija Vilijamsa, a utakmicu je završio sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Arica Aduriza.

Lacio je posle 2:2 u Rimu pobedio Dinamo u Kijevu sa 2:0, golovima Lukasa Leive i Stefana De Fraja.

Prethodno se u četvrtfinale plasirao Atletiko Madrid, dok će preostala tri kluba biti poznata posle utakmica koje su počele u 21.05.