Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu Radnik iz Surdulice sa 2:0 u 28. kolu Super lige Srbije.

Golove za trijumf crno-belih postigli su Marko Jevtović u 63. minutu iz jedanaesterca i Nemanja G. Miletić u 66.

Partizan je drugi na tabeli Super lige Srbije sa 61 bodom, devet manje od Crvene zvezde, ali i utakmicom više, dok je Radnik 11. sa 33.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA EP 2012, Turska javnost poručila Hidinku da "ide kući"

Prvo poluvreme utakmice na stadionu u Humskoj nije donelo bilo kakvo uzbuđenje. Bitka se vodila uglavnom na sredini terena, da bi se situacija delimično promenila u drugih 45 minuta.

Ekipa Miroslava Đukića je u drugom poluvremenu imala veliki posed lopte i konstantno je pritiskala rivala, a do vođstva je stigla u 63. minutu iz penala koji je skrivio Nikola Radović koji je u šesnaestercu oborio Armina Đerleka. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Jevtović.

Povezana vest:  IFFHS: Murinjo najbolji trener u 2012. godini

Samo tri minuta kasnije Danilo Pantić je centrirao s desne strane, a odbrana Radnika loše je intervenisala, kratko je odbijena lopta, na koju je naleteo Miletić i preciznim udarcem u dalji ugao pogodio za 2:0.

Dva minuta kasnije Radnik je mogao da smanji zaostatak, ali Pantelićev šut sa oko 10 metara nije bio precizan.

Povezana vest:  Kokeza podneo ostavku na funkciju predsednika FSS

Partizan je do kraja susreta kontrolisao situaciju na terenu, pa je tako lako došao do prve pobede u prolećnom delu šampionata igranom pred publikom na svom terenu.