zlatan_ibrahimovic_svedskaPRIJATELJSKE UTAKMICE

Ibrahimović se golom vratio u reprezentaciju

Zlatan Ibrahimović se vratio u švedsku reprezentaciju posle dužeg vremena, a povratak je začinio golom, za koji mu je trebalo nešto manje od četiri minuta.

Švedska je u Solni lako pobedila Škotsku s 3:0, a uz Ibrahimovića su se u strelce upisali Bajrami i Toivonen.

Uspešno je na svom novom poslu, dužnosti selektora Turske, startovao Holanđanin Gus Hidink. Turska je pobedila Rumuniju 2:0, ali domaći navijači su na pogotke čekali sve do same završnice. Tada je prvo Emre Belözoglu postigao gol iz jedanaesterca u 82. minuti, a četiri minuta kasnije u listu strelaca upisao se Arda Turan.

Litvanija je izgubila od Češke u Liberecu, sa čak 4:1. Od 49. do 77. minute su Letonija primili četiri gola, a onda je u nadoknadi tek počasni pogodak za njih postigao Cauna.

Premda su igrali bez igrača Bajerna, kao i Özila i Khedire, fudbaleri Nemačke su vodili protiv Danske sa 2:0. Pogotke za trećeplasiranu ekipu sa SP-a  postigli su Gomez i Helmes. Ali domaća je reprezentacija usrećila svoje navijače. Rezultat je na kraju bio 2-2, a golove su postigli Rommedahl i Junker.

Povezana vest:  Fudbal u Engleskoj zaustavljen do 30. aprila

S drugom postavom, a možda čak i trećom nastupila je Holandija u Donjecku protiv Ukrajine i izvukla časnih 1:1.

Utakmica između Slovačke i Hrvatske u Bratislavi, završena je bez pobednika, sa po jednim golom u svakoj od mreža (1-1).

Učesnici osmine finala SP  poveli su u 50.minutu golom Miroslava Stocha.

Četiri minuta kasnije konačan je rezultat postavio, izjednačivši na 1-1, Nikica Jelavić.

Povezana vest:  Bugarska, Grčka, Rumunija i Srbija kandiduju se za Mundijal 2030.