Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su večeras Ligu Evropa, pošto su u finalu u Lionu pobedili Olimpik Marsej sa 3:0.

Dva gola za španski tim postigao je Antoan Grizman, u 21. i 49. minutu, a u strelce se upisao i Gabi u 89. minutu.

Atletiko je treći put u poslednjih osam godina stigao do trofeja u Ligi Evropa, pošto je prethodno najbolji bio 2010. i 2012. godine, i osigurao direktnu vizu za Ligu šampiona naredne sezone.

Francuski klub je bolje počeo meč i prvu veliku priliku na utakmici imao je već u četvrtom minutu. Valer Žermen je izašao sam ispred golmana Atletika, ali je vrlo loše šutirao iz izgledne pozicije.

Povezana vest:  Milošević: Slovaci uveliko pričaju o Marakani

Atletiko je postepeno preuzimao inicijativu i uspeo je da povede u 21. minutu iz prve prilike na meču, ali i posle velike greške odbrane Marseja.

Golman Olimpika Stiv Mandanda je loše ispucao loptu, Andre Zambo Anžis je još lošije primio, što je iskoristio Gabi koji je „ukrao“ loptu i poslao je do Grizmana kojem nije bilo teško da pogodi mrežu.

Povezana vest:  31. KOLO ŠPANSKE PRIMERE, Debakl madridskog Atletika u Barseloni

U 32. minutu usledio je novi problem za francusku ekipu, pošto je Dmitri Paje zbog povrede u suzama napustio teren. ;

Tempo igre je nakon toga opao, a Atletiko je kontrolisao igru na terenu.

Na samom početku drugog poluvremena, u 49. minutu, Grizman je ponovo zatresao mrežu Olimpika i praktično stavio tačku na utakmicu. Fudbaleri Atletika su posle auta brzo stigli do kaznenog prostora gde je Koke uposlio Grizmana koji je lepo savladao Mandandu.

Povezana vest:  Hulk dve nedelje van terena zbog povrede butine

Marsej nikako nije uspevao da zapreti Atletiku sve do finiša meča kada je Kostas Mitroglu u 81. minutu pogodio stativu.

Međutim, Atletiko je trećim golom na meču razrešio sve dileme. Strelac je bio Gabi u 89. minutu posle asistencije Kokea.